FEI Solidarity projekt koolisõidus

2017. a alustasime projektiga, mille raames saavad koolisõidu noored tuge ERL-ilt ja FEI Solidarity programmilt. Projekti eesmärk on viia Eesti laste, ponide, juunioride, noorte ja U25 klasside sportlased rahvusvahelistele võistlustele.

Selle projekti raames on Eesti koolisõitjatel olemas ka oma peatreener, kelleks on tunnustatud Alla Gladõševa ja kellega koostöös moodustati Eesti noorte koolisõitjate tiim, kes esindaksid Eestit rahvusvahelisel areenil. Koolisõitjate tiimi projekti kaasatud ka mitmed teised erinevad koolitajad ja treenerid. Koondise välistreeneriks on 2019. a valitud taanlane Ramus Haid Bondergaard.

Programmiga liitumiseks peab ratsanik kuuluma laps-, poni-, juunior-, noorsportlaste või U25 klassi. Projekti osalema valitakse noored, kes näitavad ise üles soovi areneda, tahavad teha trenni süsteemselt, oleksid avatud uutele ideedele ja lähenemistele. Sportlasel peaks olema potentsiaalikas hobune või poni, hea ja toetav treener, kes on valmis koostööks valitud välistreeneriga ning peatreeneriga.

Eesti noorte koolisõidutiim / Estonian Youth Dressage Team 2019 I poolaastal:

A- tiimi kuuluvad Rose Marie Skjoldby (17, juunior; hobune Rosinante), Helena Kaal (18, juunior; hobune Cassander) ja Carinee Ainola (17, juunior; hobune Freya).

B- tiimi kuuluvad Kenry Kikkas (14, laps/poni; ponid Coad Hill Happy ja MC Morgan J), Maria Mägi (12, laps; hobused Jerry Red von Seeder ja Shampagna), Berit Pihlak (13, laps/poni; ponid Chicolo ja Romy K) ning Maian Kesküll (18, juunior; hobusel Kevins).

Tiimi kandidaadid – Lisette Kivro, Annaliis Prodel, Emma Tuvi, Marta Siim, Miia Tooming, Reili Aru, Anna Rastostsenkova, Laurel Leisna, Catlyn Lepman, Sonja Roberta Sedin, Veronika Liiv, Maribel Tuiken, Hanne-Lore Väin, Evelin Rattus

Projekti veab Jekaterina Rastoštšenkova.

Projekti tegemistega saab end kursis hoida Facebooki lehe  https://www.facebook.com/Estonian-Youth-Dressage-Team ja Instagrami kaudu https://www.instagram.com/estonianyouthdressage/