RK programmi KKK

Mis on Ratsanet.ee?

http://ratsanet.ee on ERL uus infosüsteem, kus saab liituda RK programmiga, kontrollida RK avalduse staatust, taotleda litsentsi, esitada järguavaldust jne.

Ratsaneti kasutamiseks pead olema süsteemi sisse logitud. Sisse logimiseks järgi juhiseid!

Kui kasutad Ratsaneti esimest korda, siis sisesta oma isikukood ja meiliaadress, sisselogimiseks saadetakse Sulle meilile.
Kui oled saadetud lingi abil sisse logitud, siis mine MINU PROFIILI lehele ning saad sinna sisestada oma valitud parooli, mille abil hiljem sisse logida.

* * *

Kes peavad end Rohelise Kaardi programmi registreerima?

RK programmis ootame osalema kõiki ratsutamisega pidevalt (vähemalt 3-4 korda kuus) tegelevaid isikuid, kes ei ole varem olnud ERL sportlase litsentsi omanikud. Registreerida saate ERL uues infosüsteemis https://ratsanet.ee/

Registreerima ei pea need, kellel on RK number olemas.

Alates 2013. a. on RK programmi läbimine eeltingimuseks esmakordse ERL sportlase litsentsi saamisele.

* * *

Kui mul on sportlase litsents juba olemas, kas ma pean siis end RK programmi registreerima?

Alates 1. jaanuarist 2013.a. said kõik senised sportlase litsentside omanikud automaatselt RK programmi numbri. RK numbri olemasolu saab kontrollida siit: http://ratsanet.ee/ Kui Sul RK number olemas on, siis ennast RK programmi registreerida pole vaja. RK raamatu ja märgi saavad RK numbri omanikud soovi korral ERL Tallinna büroost. Need, kellel RK numbrit ei ole, peavad enne litsentsi ostmist end registreerima RK programmi ja sooritama RK eksami. * * *

Mis on RK number ja kust ma selle saan?

RK number on Rohelise Kaardi number, mis on alates 2013.a. eeltingimuseks sportlase litsentsi ostmisel.
RK numbrid anti 2013 a. alguses välja kõikidele, kes omasid sportlase litsentsi 2004 a või hiljem

Kui Sul RK numbrit ei ole, tuleb selle saamiseks end registreerida RK programmi ning sooritada RK eksam.

* * *

Kust ma tean, kas mul on RK number?

RK numbrid anti 2013 alguses automaatselt kõikidele, kellel oli sportlase litsents 2004. a või hiljem.

RK numbri olemasolu saad kontrollida ERL infosüsteemist http://ratsanet.ee/

Kui Sa arvad, et Sul peaks RK number olema aga Sa seda oma nime tagant ei leia ei leia, siis palun võta ühendust eva-maria.vw@sympatico.ca

Kui Sul on nimi vahetunud ning litsents oli vana nime all, siis on ka RK number andmebaasis kõigi eelduste kohaselt vana nimega. Palun anna meile teada oma uus nimi, siis saame andmebaasi parandused sisse viia!

* * *

Kui mul RK numbrit ei ole, kas ma ühekordse litsentsiga saan võistelda?

Ei saa. Ka ühekordse litsentsi ostmiseks on vaja RK numbri olemasolu.

* * *

Kui palju maksab RK programmis osalemine ja kuidas tasuda?

Programmi registreerimise tasu ilma sportlase litsentsita ratsutajatele on 10 EUR, mis tuleb maksta ERL Swedbank'i arveldusarvele EE192200221039505287. Makse saajaks märkida Eesti Ratsaspordi Liit ning selgituseks kindlasti LIITUJA NIMI. SEB ja Swedbanki kliendid saavad makset teha ka otse Ratsanetis koos Rohelise kaardi taotlusega.

Programmis osalemine on treeneritele ja tallidele TASUTA.

* * *

Mida ma osalemistasu eest saan?

Osalemistasu 10 EUR eest saad:

Eesti Ratsaliidu poolt spetsiaalselt RK programmi jaoks välja töötatud õppematerjalid
RK Raamatu ja RK Märgi (pärast RK eksami edukat sooritamist)
Materjalidega saad tutvuda ja need alla laadida siit:

Programmi materjalide läbi töötamiseks vajalike tundide arv ja tasu ning RK eksami vastu võtmise tasu on kokkuleppel konkreetse treeneriga.
Soovituslik tasu RK eksami vastu võtmise eest võiks olla ühe treeningtunni hind.


* * *

Mis juhtub pärast RK osalemismaksu tasumist ja liitumisavalduse tätmist?

Kui osalemistasu on laekunud ja ERL on kätte saanud Sinu poolt täidetud RK liitumisavaldus ERL infosüsteemis http://ratsanet.ee/, saadetakse Sulle e-postiga kinnitus, kus on juhised RK programmi õppematerjalide alla laadimiseks.

* * *

Kuidas saan ma teada, mis staatuses on minu taotlus?

Pärast taotluse saatmist võid kontrollida oma taotluse staatust. Seda saad teha ERL infosüsteemis http://ratsanet.ee/ MINU PROFIILI alt.* * *

Olen RK liitumistasu üle kandnud, aga ERL infosüsteemis on minu profiilis “makse kinnitamata”?

Kui Sa oled RK liitumistasu üle kandnud, siis peaks Sinu makse saama kinnitatud 3 tööpäeva jooksul. Kui aga pärast kolme tööpäeva möödumist on ERL infosüsteemis on Sinu Rohelise Kaardi kohapeal "makse kinnitamata", siis palun kontrolli ja anna meile teada järgmist:

1. Makse kuupäev
2. Kes oli maksja
3. Kas makse oli sooritatud Eesti Ratsaspordi Liidu a/a 221039505287 Swedbank
4. Kas makse saajaks oli märgitud Eesti Ratsaspordi Liit


Juhtub, et mõnikord tuleb makse tagasi või on maksja RK taotlejast erineva nimega ning makse selgitusse samuti taotleja nime ei kirjutata. Sel juhul pole meil võimalik makset taotlusega kokku viia.

Kõik maksetega seotud küsimused palun saata selle vormi kaudu: http://www.ratsaliit.ee/kontakt/

* * *

Mida RK õppematerjalid endast kujutavad?

RK õppematerjalid koosnevad kahest osast:
a. Teoreetiline osa: „Hobuse hooldamine, käsitlemine ja ohutusnõuded" (Horsemanship)
b. Praktiline osa: „Ratsutamise põhialused"
Materjalide kogumik jagab praktilist laadi teadmisi, mis on olulised igale ratsutajale ja hobuseomanikule ning hea abimaterjal ka edaspidiseks hobustega tegelemiseks. Suurt rõhku on pandud turvalisusele.
Õppematerjalid on mõeldud eelkõige algajatele, kuid sealt võivad üht-teist kasulikku leida ka kogenumad ratsutajad.

* * *

Mida ma õppematerjalidega edasi teen?

Soovitame kõigepealt materjalid läbi vaadata ning siis need koos treeneriga läbi töötada. Programmi materjalide omandamiseks vajalike ratsutamistundide ja eksami tasu määratakse kokkuleppel konkreetse treeneriga.

* * *

Kust ma leian treeneri kes mind RK programmis juhendaks?

Juhendajateks võivad olla kõik EOK või FEI poolt atesteeritud treenerid.
RK programmis osalevate treenerite nimekirja leiate www.ratsaliit.ee "Treenerite" leheküljelt.
Sellelt leheküljelt saate otsida sobivat treenerit maakondade, spetsialiseerumise või kutsekvalifikatsiooni taseme järgi.

* * *

Aga kui ma juba tean ja oskan kõike mida RK programm ette näeb?

Kui Sul on piisavad oskuste ja teadmised juba olemas, siis võid ka kohe RK eksami sooritada.

Sellestki hoolimata tuleb Sul eelnevalt ikkagi Ratsanetis RK programmiga liituda ning liitumistasu maksta

* * *

Mis siis saab kui materjalid on läbi töötatud?

Peale materjalide omandamist sooritab osaleja treenerile RK eksami (teooriatest + juhtimisrada) ning saab selle kohta treenerilt hinnangu.
Kui osaleja oma treeneril pole RK eksami vastu võtmise õigust, siis võib osaleja leida eksamiks treeneri SIIT NIMEKIRJAST ning eksami andmise üksikasjades ja hinnas temaga kokku leppida.

Soovituslik tasu RK eksami vastu võtmise eest võiks olla ühe treeningtunni hind.

* * *

Missugustel treeneritel on õigus vastu võtta RK eksamit?

RK eksamit on õigus vastu võtta ainult EOK II ning FEI level 1 või kõrgema järgu treeneritel ning atesteeritud koolisõidukohtunikel.
EOK I taseme treenerid peavad RK eksami vastu võtmiseks läbi tegema vastava ERL atesteerimise.
RK eksami vastu võtmise õigusega treenerite nimekirja leiad SIIT.

* * *

Kui palju RK eksam maksab?

Soovituslikult on RK eksami tasu vastava treeneri tavalise treeningtunni hind. Sellele võib lisanduda näiteks bensiinikulu vms. RK eksami tasu tuleks kindlasti eelnevalt treeneriga kokku leppida.

* * *

Mis juhutub pärast RK eksami sooritamist?

Positiivse hinnangu korral saadab treener sellekohase kinnituse ERL-i. Kui kinnitus on ERL poolt vastu võetud, antakse RK Programmi edukalt läbinule välja RK number ning tal on õigus saada kätte RK Raamat ning RK ehk Roheline Märk. Palume arvestada sellega, et RK numbri välja andmine võib alates RK eksami kinnituse laekumisest võtta aega kuni 5 tööpäeva. RK numbri olemasolu saab kontrollida ERL infosüsteemist http://ratsanet.ee * * *

Kuidas ma RK raamatu ja RK märgi kätte saan?

Kui https://ratsanet.ee/ lehel on Sulle RK number väljastatud, siis võid oma RK märgile ja raamatule järele minna ERL Tallinna büroosse. Selleks tuleb eelnevalt aeg kokku leppida, seda palume teha vastava VORMI kaudu sellel leheküljel. Sama tuleb teha ka järgumärgi kätte saamiseks. ERL büroo aadressi leiad sellelt leheküljelt! POSTI TEEL MÄRKE JA RAAMATUID ÜLDJUHUL VÄLJA EI SAADETA! * * *

Kui mul on RK number kinnitatud aga RK raamatut veel käes pole, kas ma siis võistelda saan?

Kui https://ratsanet.ee/ lehel on Sulle RK number väljastatud, siis võid end rahulikult Ratsanetis võistlustele registreerida. RK raamat pole võistlemiseks vajalik, sellele võid järgi minna ka hiljem kui aega leiad.   * * *

Kuidas on Rohelise Kaardi programm seotud ERL järgusüsteemiga?

Rohelise Kaardi programmi eduka läbimisega välja teenitud Roheline Märk on esimene saavutustemärk ERL järgusüsteemis.

* * *

Kuidas ma saan osaleda RK programmis treenerina?

RK programmis peaksid osalema kõik Eestis tegutsevad kehtiva atesteeringuga treenerid, alates EOK I kat. Programmis osalejate nimekirja pääsete online kysimustiku/CV täitmisel: http://www.ratsaliit.ee/ankeedid/treeneri-tutvustus/ Alates 2012.a. arvestatakse RK programmis osalemist ka treenerite (taas) atesteerimisel. Atesteeritud treenerid, kellel 2004-2012 pole sportlase litsentsi olnud ning seega meie RK andmebaasis ei figureeri, saavad RK numbrid vastavalt atesteeringule. Neil pole liitumistasu vaja maksta, palume lihtsalt täita RK liitumisavaldus, ning saata meil vastava selgitusega ave@ratsaliit.ee. * * *

Mis tingimustel saavad RK programmis osaleda tallid?

RK programmi kutsume osalema kõik tallid kus antakse ratsutamise algõpetuse tunde. Programmis osalevate tallide nimekiri avaldatakse www.ratsaliit.ee lehel, "Tallide" leheküljel. Programmis osalemiseks ja tallide nimekirja pääsemiseks tuleb täita online küsimustik: http://www.ratsaliit.ee/ankeedid/talli-tutvustus/ Alates 2012.a. arvestatakse RK programmis osalemist ka tallide (taas) atesteerimisel. * * *