2017. a parimate valimine läheb lahti nüüd! Nominentide tutvustused.

2017. aasta hakkab lõppema ja on taas aeg tunnustada tänavusi parimaid hobuseid ja inimesi. Hooaja pidulikul lõpetamisel, mis leiab aset 20. jaanuaril 2018, kuulutatakse välja rahva poolt valitud aasta parima tiitli saajad ja antakse üle meened ka kõikide alade ja vanuseklasside parimatele.

Oma valiku saad teha SIIN lingil, mis jääb avatuks kuni 31. detsembrini.

Link: https://www.surveymonkey.com/r/B8DXM72

Tänavused nominendid on:

AASTA HOBUNE 2017   

Ibelle van de Grote Haart – Urmas Raagi põhihobusena on Ibelle tänavu edukalt osalenud mitmetel kõrgetasemelistel rahvusvahelistel võistlustel. Julge ja suure südamega ratsu hooaja tippsündmuseks oli kindlasi tubli osalemine takistussõidu Euroopa meistrivõistlustel möödunud augustis.

 

 

Landy’s Akvarel – Akva on olnud Aasta Hobuse nominentide seas korduvalt ja seda igati teenitult. Ka tänavu on koos Dina Ellermanniga tehtud „naisetegusid“ nii kodu- kui välismaal, muuhulgas ka koolisõidu EM-l. Unustamatuid hetki pakkus loomulikult meie esikoolisõidupaari MK-etapi võit Tallinn International Horse Show-l oktoobri alguses.

 

Aspirin – vaid 6-aastane Aspirin on kolmevõistluses teinud juba mitmeid häid tulemusi. Oma noorukese ratsaniku, Katriin Sildiga osaleti oktoobris noorhobuste maailmameistrivõistlustel kolmevõistluses, kust naaseti korraliku tulemusega.

 

 

Filly-Bella – väga kogenud kestvusratsutamise hobune Filly-Bella on Eliise ja Virge Lauriga tulnud kõrgetele kohtadele erinevatel võistlustel ja võitnud ka Eesti meistritiitli seenioride klassis. Kestvusratsutajate peetud tabelist selgub ka, et Filly-Bella on kõige enam võistluskilomeetreid läbinud hobune nii tänavusel hooajal (727,9 km) kui kogu oma võistluskarjääri jooksul kokku (5141,9 km).

 

Friidom – rakendispordihuvilistele on Friidom juba hästi tuntud nimi ja oli parima hobuse nominent ka eelmisel aastal. Oma kutsari Ülar Raudsepa juhtimisel on tänavu hästi esinetud nii rahvuslikel kui rahvusvahelistel võistlustel ja hooaja lõpetas medalikoht EMV-l.

 

 

AASTA TEGIJA 2017       

Katriin Sild – Nõo ratsaklubi juuniorsportlase tänavune tipphetk on kindlasti hea esinemine Aspiriniga noorhobuste maailmameistrivõistlustel kolmevõistluses Prantsusmaal.

 

 

 

Helene Marie Rägo – Helene täitis tänavu ühe oma suurima eesmärgi ja unistuse: osaleda Euroopa meistrivõistlustel. Augustis saime neiule kaasa elada, kui ta oma ratsu Con Quickiga Slovakkias EM-i radadel võistles. See on hea näide, kuidas visadus viib sihile!

 

 

Dina Ellermann – ka Dina tänavuseid suurimaid eesmärke oli võistlemine EM-il. Koos Landy’s Akvareliga tehti korralik sooritus ja naaseti jälle kogemuse võrra rikkama. Kindlasti emotsionaalseim hetk sportlase enda jaoks oli aga MK-etapi võit Tallinna Horse Show-l kodupubliku ees.

 

 

Heigo Rohtla – Heigo osales samuti EM-il kestvusratsutamises, mis toimus augustis Brüsselis. Üliraskel rajal ja kõrges konkurentsis lõpetasid nad Fatas Zanzibaariga võistluse 31. kohaga.

 

 

 

Urmas Raag – tänavune aasta kujunes Urmasele edukaks. Oma kahe suurepärase hobuse, Ibelle van de Grote Haarti ja Carlosega, saavutati kõrgeid kohti mitmetel suurvõistlustel ja loomulikult oli Urmase jaoks selle aasta tipphetkeks osalemine EM-il Göteborgis.

 

 

Rein Pill – Reinu nimi on selle aasta ratsaspordi uudistest läbi käinud praktiliselt sama tihti, kui Urmase oma. Kevadel tekitas Rein elevust sellega, et otsustas A Brokiga osaleda Omahas maailmakarika finaalis, kus pääses finaalvõistlusele ja lõpetas väga tubli 26-nda kohaga. Augustis võitis teenekas sportlane Eesti meistritiitli takistussõidus ja lisaks noppis Rein magusaid kohti tänavustel rahvusvahelistel võistlustel ja MK-etappidel.

 

AASTA AMETNIK 2017  

Merike Varusk – usin stjuuard on ka tänavu Aasta ametniku nominentide seas ja igati teenitult, sest on endiselt nõutud ametnik Eesti suurematel rahvuslikel ja rahvusvahelistel võistlustel. Harrastussportlasena teeb ta ka ise aeg-ajalt võistlustel mõne stardi.

 

 

 

 

 

Andri Sabrodin – Andri suurimaks projektiks on tänavu kohtuniku ja ametniku töö kõrval Ihaste ratsakeskuse taaskäivitamine. Samuti on ta endiselt usin korraldama koolitusi ja ise koolitustel käima. Kuidas Andri oma päevakavasse küll nii palju toimetusi ära mahutab, teab küll ainult tema ise.

 

 

 

 

Marko Villemson – ilma Markota ei kujuta Eestis ühtegi suuremat rakendivõistlust ettegi. Ta teeb kõike, mis vaja ja rohkemgi veel, et võistlejatel oleks hea võistelda ja ametnikel hea oma ametit pidada. Oma panuse eest on ta ka tänavu väärt nominendiks olema.

 

 

 

 

 

Siim Kroon – Siim toimetab igapäevaselt Ruilas ja on olnud mitmeid aastaid Horse Show meeskonna oluline liige, kes lööb käe külge seal kus vaja, enne kui keegi jõuab abi paludagi. Sirge ütlemise ja kuldsete kätega mees on meelsasti abiks ka kestvussportlaste gruumina.

 

 

 

 

 

AASTA TREENER 2017   

Õnne Halliko – käesolev aasta on olnud Õnnele tihe just võistlusreiside poolest. Oma edukamate õpilastega on ta käinud mitmel korral Euroopas, lisaks oli ta Kõrvemaa rahvusvahelise kestvusratsutamise võistluse üks korraldajatest. Õnne edukaimad õpilased on Brenda Prants, kes tuli juuniorde Eesti meistriks, Kairit Järv, Kaisa Keerd, Merilin Kalbre jt.

 

 

 

Alla Gladõševa – Alla on mitu korda tunnistatud Eesti parimaks koolisõidu treeneriks ja ta ei vaja pikka tutvustamist, sest tema õpilaste edu räägib enda eest. Dina Ellermann, Grete Hussar, Diana Pruks, Helena Kaal, Carinee Ainola ja mitmed teised edukad koolisõitjad treenivad igapäevaselt Alla juhendamisel.

 

 

 

Hanno Ellermann – peale pikka Euroopas viibimist on Hanno uuesti edukalt Eestis kanda kinnitanud. Treenerina oli tänavune aasta talle tihe ja mitmed tema käe all treeninud takistussõitjad on leidnud uue mineku ja hingamise. Kevadel tuli Hanno tubli õpilane Karol-Kenneth Lootus sisemeistriks ja suvel Eesti meistriks lasteklassis, lisaks võitis U25 EMV-l kulla Stefani Sabrodin ja harrastajate MV kulla Kelli Bachmann, kes samuti uhkelt Hannot oma treeneriks peavad.

 

Konstantin Prohhorov – igapäevaselt Veskimetsa ratsakeskuses treeninguid läbiviiv Kostja on treenerina range, nõudlik ja sihikindel ning see on aidanud tema õpilased edule. Suvel võitis üks tema edukaimatest õpilastest, Margareth Eikner, ka juunioride Eesti meistritiitli.

 

 

 

 

 

 

 

AASTA ÜRITUS 2017      

Jumping Tallinn’17 – tänavu kõige rohkem kõneainet pakkuvamaks võistluseks osutus Tallinnas lauluväljakul läbi viidud rahvusvaheline ratsavõistlus. Korraldaja Martten Kaldvee ühendas üheks suureks festivaliks maailmakarika etapid takistus- ja koolisõidus, toidu- ja kaubandusfestivali, spordi- ja huviringide festival ning öise show-programmi. Mitmete raskuste kiuste võib sündmust siiski kordaläinuks pidada ja unikaalse kohavaliku poolest läheb see kindlasti ajalukku kui üks lahedamaid ratsavõistlusi.

 

Padise Endurance Festival – Eesti kestvusratsutajatel oli kindlasti põhjust rõõmustada, sest kevadel ja suvel toimus meil lausa kolm kõrgetasemelist rahvusvahelist võistlust. Uue kohana kirjutati Padise Jelena Sbitneva eestvedamisel maailma kestvusratsutamse kaardile. Juba Kõrvemaa võistlus tõestas, et Eestis on kestvusratsutamise võistluse pidamiseks kauneid kohti, nii oli ka Padisel. Kokku korraldati Padisel kaks võistlust: juulis ja augustis. Kui esimesel võistlusel maadlesid korraldajad erinevate raskustega, siis teiseks võistluseks oldi oma vigadest järeldused tehtud ja see möödus edukalt.

 

Porsche Karikas – 2015. aastal alguse saanud harrastajatele mõeldud takistussõidu karikasari on igal aastal enda jaoks latti aina kõrgemale tõstnud, et sari oleks harrastajatele atraktiivne ja pakuks väljakutset. Porsche Karikas on tunduvalt elavdanud harrastussportlaste kogukonda: on hakatud eesmärgipäraselt treenima, soetatakse uusi ja paremaid hobuseid ning käiakse rohkem võistlemas. Kompaktne ja harrastajate endi poolt hästi korraldatud sari tõi harrastusspordi taas tagasi Tallinna Horse Show areenile ja on nii harrastajatele heaks stiimuliks spordi tegemisel.

 

Comments are closed.