Eesti Maaülikooli Suurloomakliinik

Eesti Maaülikooli Suurloomakliinik

HOBUTEENUSTE KATALOOGIS –

Tegevusala: Veterinaaria,

Maakond: üle Eesti

Aadress: Kreutzwaldi 62, Tartu

Tel: 731 3713, 52 22 062

http://loomakliinik.emu.ee

EMÜ hobusekliinik on Eesti ainuke statsionaarne kliinik, mis pakub hobustele ööpäevaringset kvaliteetset esmaabi- ja raviteenust. Kliinikus on olemas kaamerast jälgitavad intensiivraviboksid ning isolatsiooniboksid nakkushaiguse kahtlusega hobustele. Kergemaid diagnostika- ja raviprotseduure teostame ka tallis kohapeal.

Kliinikus on olemas täisvarustuses operatsiooniruum kirurgiliste protseduuride teostamiseks ja täismõõtmetes maneež, kus saab aastaringselt läbi viia lonkeuuringuid. Diagnostika meetoditena on kasutusel röntgen, ultraheli, video-endoskoop ning magnetresonantstomograaf. Kliinikuga samas majas asuvad ka erinevad laborid: hematoloogia, parasitoloogia ja mikrobioloogia. Tihedat koostööd teeme ka patoloogia ja morfoloogia osakonnaga. Vajadusel saadame proove ka välismaa laboritesse.

EMÜ hobusekliinikus töötavad loomaarstid Reet Herm, Egne Kahro, Maria Kivastik, Triin Rilanto ja Liis Maisla. Lisaks neile käib lonkeuuringuid ja kirurgilisi protseduure läbi viimas ortopeed Tiina Zõbin

Loomakliinikus praktiseerivad ka veterinaarmeditsiini üliõpilased. Nende parima hariduse tagamiseks kaasame tudengeid arsti järelvalve all diagnostika –ja ravitegevusse.

Plaanilisele vastuvõtule registreerime patsiente tööpäevadel kell 8-16 telefonil 731 3713 või e-posti aadressil suurloomakliinik@emu.ee
Väljaspool tööaega saab helistada valvetelefonile: (+372) 522 2062.