Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Treenerite kutseeksam 2021.Täiendatud 26.10.

27/11/2021

NB! Spordiregister on uuenenud. Siseneda saab veel nii vanalt aadressilt, kui ka uuelt: minu.treenerikutse.ee

Uus muudatus on see, et kui saabub avalduste vastuvõtu tähtaeg ehk 1.november, siis avaldust peale seda kuupäeva esitada pole võimalik ehk eksamile seekord ei pääse.
Valmimisel on juhend spordiregistri kasutamise kohta, mis peaks tulema videona. Lisame selle Treenerite dokumentide lehele, kui see meieni jõuab.

UUS INFO (15.10 lisatud):
NB! enam ei ole vaja eelnevalt panka Ratsaliidu a/a eksamitasu üle kanda, vaid seda saab teha enne taotluse esitamist Spordiregistris pangalingiga!
Kui olete siiski juba tasunud eelnevalt Ratsaliidu kontole, siis palun saatke maksekorralduse koopia meilile Therje@ratsaliit.ee. Saame seekord veel koos Spordiregistriga Sinu makse aktsepteerida. Makse korraldus saata kindlasti enne 1.nov., kui olete eelnevalt üle kandnud Ratsaliidule eksamitasu.
Sa ei saa ennem taotlust esitada, kui makse pole sisse kantud. Seekord siis viimast korda Spordiregistri poolt.

Seega: avaldust saab spordiregistrile esitada ajavahemikul 11 oktoober – 1.november 2021!


Treenerite kutseeksam ja taasatesteerimine toimub 27.novembril 2021, laupäeval.
Eksamile registreerimise viimane päev oli 25.oktoober 2021.
Spordiregistrile dokumentide esitamise tähtaeg on 1.november.

Küsimuste korral kirjutada meilile Therje@ratsaliit.ee


Eksam toimub Tallinnas, Veskimetsa Ratsakeskuses, Paldiski mnt.135.
Vestlus kutsekomisjoniga toimub eksamile järgneval nädalal ja võib toimuda Zoomi vahendusel. Täpne aeg on täpsustamisel.
Eksami ajakava selgub peale registreerimise lõppu.


Esmased kutsetaotlejad ehk EKR-3 taseme taotlejad:

  1. Õppepraktika aruannete esitamise tähtaeg on 25. oktoober. Aruanded täidetakse arvutis ja on leitavad lehelt: https://www.ratsaliit.ee/vali-teema/treener/praktika-ja-mentortreenerid/.
  2. Avaldus ratsutamisoskuse eksamiosast vabastamise kohta saavad esitada need, kellel on nõutaval tasemel ja kontrollitavad võistlustulemused. Avaldus tuleb saata e-mailile Therje@ratsaliit.ee ja  vormistada word dokumendina esitamiseks Ratsutamistreenerite kutsekomisjonile; Teie kontaktandmetega; näidata, millistest eksamiosadest (koolisõit, takistussõit) soovite vabastust ja konkreetsed viited nõutaval tasemel võistlustulemustele, mis on kontrollitavad kas Ratsanetist või muul moel. Tervislikel põhjustel vabastuste taotluste puhul võib komisjon paluda lisadokumente.
    Avaldus peab olema konkreetne, mitte jutustus.
    Avalduse esitamise tähtaeg on 20 september. Avalduse esitanutele teatatakse e-maili teel komisjoni otsus.

Kuna ka sellel aastal ei toimu praktilist ratsutamisoskuse esitamist eksamipaigas, siis on kõigil kutsetaotlejatel võimalus leida omale sobiv hobune/tall/treener ja vajadusel minna ise kohale video valmistamiseks, mis on tunduvalt ohutum, soodsam ja loodetavasti edukam.

Ratsutamisoskuse videote esitamise tähtaeg on 1.november. (lisatud 6.10)
Videolingid saata e-mailile Therje@ratsaliit.ee

Ratsutamisoskuse esitamise tingimused (kliki sellel)

Spordiregistrile peab taotluse esitama ajavahemikul 11.oktoober kuni 1.november! Palume seda teha mitte viimasel päeval, sest kui saate Spordiregistrist mingil põhjusel tagasilükkava vastuse, siis jääks aega taotluse täiendamiseks.

Spordiregistris peab koolituste lehel olema Üld- ja Eriosa tasemekoolituste + esmaabikoolituse läbimise info. Kui neid koolitusi läbitud ei ole, siis pole mõtet taotlust esitada, sest eksamile ei pääse.

Eksamile pääsemise kohta saadetakse taotlejatele eksamikutse registreerimisel näidatud e-mailile novembri esimesel nädalal.


Kutsetaset tõsta soovijad ehk EKR-4 ja -5 taseme taotlejad

Registreerimise tähtajaks (25 oktoober) peab olema esitatud koolitusjuhi e-mailile Therje@ratsaliit.ee  portfoolio, kus on näidatud viimase 4 aasta tegevus ja tulevikuplaanid. Portfoolio koostamise soovituse leiate treenerite dokumentide lehelt. Faili nimi peab olema taotleja täisnimi.
Kindlasti ei peaks portfoolio sisaldama ainult õpilaste võistlustulemusi, vaid ka muud tegevust (näit: võistluste korraldamine, taristu ehitamine jne) Väga soovituslik on lisada pildimaterjali 🙂

Spordiregistrile peab taotluse esitama ajavahemikul 11.oktoober –  1.november! Palume seda teha siiski mitte viimasel päeval, sest kui saate Spordiregistrist mingil põhjusel tagasilükkava vastuse, siis jääks aega taotluse täiendamiseks.
Spordiregistris peab koolituste lehel olema Üld- ja Eriosa tasemekoolituste + esmaabikoolituse läbimise info. Kui neid koolitusi läbitud ei ole, siis pole mõtet taotlust esitada, sest eksamile ei pääse.

EKR-4 taseme taotlejad peavad sooritama eksamipäeval lisaks kirjalikule eksamiosale praktilise tunniandmise eksamiosa.
Eelnev praktika läbimine on soovituslik ja aruandeid esitama ei pea. Ratsutamisoskuse esitamist ei nõuta.

NB! EKR-5 taseme taotlejatel on vajalik läbida treeningtunni praktika. Praktika lõpus kinnitab praktikat läbi viinud mentortreener kutsetaotleja teadmiste ja oskuste sobivust treeneritööks EKR-5-ndal tasemel. Ühtlasi on see EKR-5 tasemele praktilise tunniandmise eksamiosa, mis vastab EOK nõuetele. Praktika ja eksam tuleb läbida kas takistussõidus või koolisõidus. Soovikorral võib ka mõlemas.
5.taseme taotlejad peavad praktika läbimiseks kõigepealt ühendust võtma koolitusjuhiga.
Praktika peab olema läbitud 25.oktoobriks!

Eksamile pääsemise kohta saadetakse eksamikutse registreerimisel näidatud e-mailile novembri esimesel nädalal.


Taasatesteerimine

Registreerimise tähtajaks (25 oktoober) peab olema esitatud koolitusjuhi e-mailile Therje@ratsaliit.ee  portfoolio, kus on näidatud viimase 4 aasta tegevus ja tulevikuplaanid. Portfoolio koostamise soovituse leiate treenerite dokumentide lehelt. Faili nimi peab olema taotleja täisnimi.
Kindlasti ei peaks portfoolio sisaldama ainult õpilaste võistlustulemusi, vaid ka muud tegevust (näit: võistluste korraldamine, taristu ehitamine jne) Väga soovituslik on lisada pildimaterjali 🙂

Spordiregistrile peab taotluse esitama ajavahemikul 11.oktoober –  1.november! Palume seda teha siiski mitte viimasel päeval, sest kui saate Spordiregistrist mingil põhjusel tagasilükatud vastuse, siis jääks aega taotluse täiendamiseks vajadusel. Palun kontrollige kindlasti, et isikuttõendav dokument, mis on Spordiregistrisse  eelnevalt üleslaaditud, oleks kehtiv.
Novembri esimesel nädalal saadetakse registreerimisel näidatud e-mailile eksamikutse koos täpsustava infoga.
Palun jälgige, et täiendkoolitustundide miinimumarv 60 ja esmaabikoolituse läbimise nõue oleks täidetud. NB! Üldosakoolituse läbimise tunde ei arvesta Spordiregister täiendkoolituse tundide hulka!
Täiendkoolitustunde saab koguda ka Vaatlusvormide ja Stažeerimisega, mille vormid on leitavad dokumentide lehelt. Tihti see võimalus unustatakse.
Palun tutvuge kindlasti Erialase täiendkoolituse arvestamise korraga, mis on samuti leitav Treenerite dokumentide lehelt.
Pole välistatud, et ka seekord taasatesteerib komisjon õigeaegselt ja korrektselt esitatud dokumentide alusel ja teid kohale ei kutsuta


Treenerikutse taotlemise või taastaotlemise tasud:
Abitreener, EKR 3 – 40 EUR
Nooremtreener, EKR 4 – 47 EUR
Treener, EKR 5 – 56 EUR
Vanemtreener, EKR 6 – 72 EUR
Tasumine taotluse esitamisel makselingiga Spordiregistris.

 

Details

Date:
27/11/2021
Event Category:
Website:
www.ratsaliit.ee

Venue

Veskimetsa Ratsakeskus
Paldiski mnt 135
Tallinn, Harjumaa 13522
Phone:
+372 6563 904
Website:
www.veskimetsa.ee

Organizer

Eesti Ratsaspordi Liit
Website:
http://www.ratsaliit.ee/