est | eng

Ratsaspordi arengus võib tuua võrdlusi kogu riigi arenguga. Eesti on alles teel suurde ratsaspordimaailma. Kuigi meie ratsutamises on püramiidi tipp küllaltki terav ning vundament pole just lai, siis kindlasti on tõeline vundament just laste ja noorte sport.
Sellele mõeldes käivitaski ERL 2012. aasta alguses projekti “Noorte Lootuste Tiim”, mis toetab Eesti noorsportlaste treening- ja võistlusvõimaluste arengut, eesmärgina kõrged sportlikud tulemused nii kodus kui rahvusvahelisel areenil.
Meie noorte kasutuses on praegu hobused, kellega on võimalik kindlasti häid tulemusi näidata.
Arvestades nii ratsutajate kui hobuste noorust, on mõlemail nii kogemuste kui enesekindluse kasvades perspektiivi hästi esineda rahvusvahelisel areenil. Koostöös erinevate treenerite, tallide ning projekti kaasatud hobuseomanikega, on meile tagatud head võimalused treeningtööks. Ratsutamise tehniliste oskuste kõrval pööratakse tähelepanu ka sellistele noortele sportlastele olulistele omadustele ja oskustele nagu hobuste käsitlemine (horsemanship), isiklik arenemissoov, psühholoogiline tugevus, mangeerimis oskus ja meeskonnatöö.
Projekti on kutsutud osalema Eesti parimad noored, juuniorid ja poniklassi ratsutajad ja alade kontaktisikud on Riina Pill ja Urmas Raag takistussõidus, Eva-Maria Vint-Warmington koolisõidus ja Ruudo Vatsel kolmevõistluses. Projekti kirjelduse leiad siit!

Noortespordi toetusrahade jaotuskava 2014 hooaja tulemuste põhjal

Noortespordi toetusrahade jaotuskava 2013 hooaja tulemuste põhjal 

 

 
banner

banner

banner

bannerbanner

banner

banner