Ponide mõõtmine

Poniks loetakse poni või väikest kasvu hobust, kelle kõrgus on ilma raudadeta mõõdetult mitte üle 148 cm.

Ponid jagunevad vastavalt turjakõrgusele kaheks suurusklassiks (TS):
Väikesed ponid (VP) – kuni 140 cm, raudadega kuni 141 cm
Suured ponid (SP) –140,1 – 148 cm, raudadega 141,1 – 149 cm
Ponispordis võistleva poni turjakõrgus peab olema mõõdetud igal võistlushooajal (jaanuarist-detsembrini) enne esimest võistlust kuni 8-aastaseks saamiseni (kaasa arvatud). Vanematel ponidel tuleb vastav mõõtmine teha kui poni pole varem mõõdetud või kui tema viimane mõõtmine on tehtud varem kui 8-aastaselt.

Ponide mõõtmist võivad teostada järgmised ERL poolt aktsepteeritud veterinaarid:

Aili Ruul
Andres Tuvi
Kristi-Liis Koppel
Tiit Siiboja
Ulvi Martin
Tiina Lepla
Joel Jürisson
Triin Tohver
Ingrid Pärg
Mart Taggel
Liis Maisla

Nimetatud mõõtmiste tulemused peavad veterinaari poolt olema fikseeritud poni passis ning poni omaniku või tema esindaja poolt edastatud ERLi läbi Ratsaneti.

Poni turjakõrgusest saate teatada Ratsanetis poni profiililehel – sisestate poni nime hobuste otsingusse ning kui poni on leitud, klõpsate tema nimel. Avaneva lehe paremast ülemisest nurgast leiate nupu “Esita poni turjakõrguse info”. Kui ERL administraator on esitatud info kinnitanud, siis omistatakse Ratsanetis hobusele poni staatus ning see on ponispordis osalemise aluseks. Turjakõrguse mõõtmine ja Ratsanetis teatamine peab olema tehtud enne võistlusele registreerimist.

Kui poni on küll mõõdetud, kuid turjakõrgus on Ratsanetis teatamata, siis käsitletakse teda võistlustel ning edetabelitesse punktide arvestamisel hobusena ning poni staatus hakkab kehtima alles turjakõrguse teatamise kuupäevast.